lolo
  • +370 612 44811
  • gerunda@gerunda.lt
  • Kalvarijos g. 7, LT-46349, Kaunas

Visas Antrinis Meniu

Vanduo – gyvybiškai svarbus kiekvieno mūsų organizmui ir patogiai gyvenimo kokybei. Ar kada pagalvojame, kiek vandens sunaudojame kasdien? Atlikti tyrimai parodė, jog kiekvieną dieną žmogus išgeria ir maisto gaminimui sunaudoja nuo penkių iki dešimties litrų vandens. O štai asmens higienai, augintinių ir namų švarai palaikyti – net iki 100 litrų! Taip per mėnesį susidaro nemažas kiekis intensyviai naudojamo vandens. Kad vandens tiekimas funkcionuotų tinkamai ir nenutrūktų, būtina pasirūpinti, jog vandentiekio sistemos būtų įrengtos profesionaliai, montavimui naudojant tik kokybiškas statybines medžiagas, detales ir o visas procesas atitiktų statybos techninio reglamento reikalavimus.

Profesionaliai sumontuotos vandentiekio sistemos – mažesnė nelaimingų atsitikimų rizika

Vanduo naudojamas ne tik įprastai jį leidžiant duše, vonioje, praustuvėje, tualete. Jis tiekiamas į skalbyklę ir į dabar vis labiau populiarėjančias indaploves. Blogai atvestas vandentiekis į namus ir iki šių prietaisų gali pridaryti labai daug žalos, juk tuo pat metu gali būti apliejami ne tik namai, grindys, kaimynų butai, bet ir sugadinama visiškai naujai įsigyta technika. Dažniausiai nelaimingų nutikimų dėl išsiliejusio vandens ir patiria tie, kurie užsispyrė sistemą sumontuoti patys, naudojo netinkamas detales ar netinkamai jas įdėjo ne tam skirtoje vietoje ir pan. Taip padaroma įvairiausių klaidų, kurios profesionalams rėžia akį, o mėgėjams atrodo visai geras sprendimas.

Tinkamai įrengtos ir tvarkingai prižiūrimos sistemos bei detalės nekels jokių rūpesčių. Geriamas vanduo nebus nemalonaus kvapo, skonio ir į namus bus paduodamas pakankamu intensyvumu, pasižymės gera cirkuliacija. Be to, kai sistemoje nėra trūkumų be reikalo neprarandamas tam tikras vandens kiekis, kuris sudarytų bendrą didesnę mėnesio sąskaitą.

Vandentiekio sistemų montavimo ypatumai ir naudojamos dalys

Vandentiekio sistemos įrengiamos lauke ir išvedžiojamos namuose iki sanitarinių mazgų. Nuo centralizuotų vandentiekio sistemų atvedami vamzdžiai iki individualaus sklypo, kiemo ir montuojami po žeme, prieinant iki namo, kol galiausiai vandentiekio vamzdžiai prijungiami prie sanitarinių mazgų mūsų namuose. Montuojant svarbu pasirūpinti, kad vamzdžiai būtų tinkamai sujungti ir jog kiekviename sistemos taške bei prietaise būtų pakankamas karšto, šalto vandens slėgis, debitas.

Dabar montuojant vandentiekio sistemą profesionalai dažniausiai naudojam PE vamzdžius. Tai naujausia polietileno rūšis, pasižyminti mažesniu svoriu nei plieno, ketaus vamzdžiai, bet yra labai tvirta ir elastingesnė už kitas medžiagas, todėl mažesnis hidraulinio smūgio pavojus. Tokie vamzdžiai atsparesni įbrėžimams, daugeliui cheminių medžiagų, bakterijoms,  grybeliams. Taip pat jie pasižymi atsparumu klaidžiojančioms elektros srovėms, mažu šilumos laidumu. PE vamzdžiai parduodami suvynioti rulonuose, juos patogu transportuoti ir sujungti su kitomis detalėmis. Tai lengvi ir paslankūs vamzdžiai. Dėl itin lygaus vamzdžių vidaus paviršiaus jiems būdingas labai mažas vamzdžių trinties koeficientas. Šių vamzdžių kaina priklauso nuo pasirinktų matmenų.

Vamzdžių sujungimui naudojamos: užveržiamos PE jungtys, žalvarinės užveržiamos PE jungtys, užveržiamos universalios AGAFLEX jungtys. Taip pat sandūriniu suvirinimu ar pasitelkiant movas, suvirinamas elektra. PE vamzdžiai ir jungtys atsparūs korozijos poveikiui, todėl yra labai ilgaamžiai. Žinoma, svarbu teisingas montavimas. Tinkamai parinktos detalės ir profesionaliai įrengta sistema užtikrins ilgalaikį efektyvų rezultatą. Vandentiekio sistemos tinkamos įrangos pritaikymu konkrečiu atveju padės mūsų įmonės specialistai.

Nuo vandentiekio sistemos labai didele dalimi priklauso vandens kokybė ir naudojimo patogumas. Kai ji sumontuota netinkamai ar parinkta techninių parametrų neatitinkanti sistema  ir jos dalys – tuomet galime susidurti su vandens tiekimo problemomis ir nepatogumais, o kai sistema funkcionuoja tinkamai – galėsime pamiršti bet kokius nusiskundimus.