lolo
  • +370 612 44811
  • gerunda@gerunda.lt
  • Kalvarijos g. 7, LT-46349, Kaunas

Visas Antrinis Meniu

Tinkamai vandentiekio sistemai užtikrinti ir palaikyti, būtina pasirūpinti kokybišku vamzdžių sujungimu atliekant montavimo darbus. Vamzdžių sujungimui pasitelkiami fitingai (jungtys), kurie dėl itin tvirto galutinio rezultato su vamzdžiais gali būti arba užsukami, arba suvirinami. Priklausomai nuo to, kokios jungtys bus pasirinktos, kaip bus atlikti montavimo darbai, priklausys vamzdynų eksploatacijos trukmė ir kokybė. Juk nesinori investavus didelę pinigų sumą, dėl blogai sumontuotų sujungimo elementų patirti avarinių situacijų dėl nutekėjimo, kas lems papildomas remonto išlaidas ir sugaištą laiką. Patariame, ką naudinga žinoti apie sujungiamąsias detales.

Fitingų pasirinkimo ir montavimo galimybės

Nors jungiamosios dalys yra laikomos viena nedidelių sistemos dalių ir kai kurie neskiria joms pakankamai dėmesio, tačiau specialistai pabrėžia ir akcentuoja jų svarbą. Sudarant visą vamzdyno sistemą, sujungiant vamzdžius tarpusavyje ir juos jungiat prie reikalingų prietaisų, sujungiamosios dalys yra būtinos ir svarbu, kad jos būtų tinkamai sumontuotos. Priešingu atveju net ir ką tik atlikus vamzdynų įrengimo darbus, galima sulaukti nemalonių avarinių nutikimų, pasireiškusių dėl prastai užfiksuotų sujungiamųjų dalių.

Planuojant tam tikros sistemos įrengimo darbus ir renkantis vamzdžius būtina kartu sukomplektuoti tinkančias sujungiamąsias dalis. Mūsų įmonėje galima rasti visas reikalingas detales (perėjimus, trišakius, keturšakius, penkiašakius jungimus, redukcijas, akles, movas, prailginimus, alkūnes ir kt.), todėl nereikės papildomai jų ieškoti kitur. Kvalifikuoti meistrai padės išsirinkti, kokios jungtys ir koks jų kiekis reikalingas individualių darbų metu.

Fitingai turi būti montuojami priklausomai nuo įrengiamo vamzdyno paskirties (vandentiekiui, dujotiekiui, kanalizacijai), eksploatacijos aplinkos (statyboje, metalo apdirbimo, chemijos pramonėse), naudojamų vamzdžių rūšies, numatomos jų montavimo padėties. Žinoma svarbūs ne tik montavimo darbai, bet ir pačių jungiamųjų dalių kokybė. Todėl prieš montuojant reikia nuspręsti iš kokio metalo pagamintų dalių reikia individualiu atveju: jungtys yra gaminamos iš žalvario, nikeliuoto žalvario, nerūdijančio plieno ir ketaus metalo. Nerūdijančio plieno gaminiai – vieni universaliausių ir gali būti panaudojami labai plačiai: tiek įrengiant vandentiekio, tiek šilumos ar vėdinimo sistemas. Taip pat rinkoje yra guminių fitingų, kurie pritaikomi įrengiant sudėtingesnius atvejus, kur kitos jungtys dažnai dėl sudėtingo priėjimo negali būti įmontuojamos. Taip pat svarbu žinoti, jog jungtys yra skirtingo diametro, į kurį reikia atsižvelgti pagal vamzdžių faktinius išmatavimų duomenis.

Jungtys padengtos korozijai atspariomis medžiagomis, darbui aukštoje ar žemoje temperatūroje, todėl tinka tiek lauko, tiek vidaus vandentiekiui įrengti. Tačiau prieš įsigyjant patariama pasitarti su konsultantais ar savo darbuotojais, kuriuos samdote visų montavimų darbų atlikimui. Dažnai tinkamos detalės nurodomos jau rengiant būsimo projekto planą.

Netikėti interjero sprendimai pasitelkiant fitingus

Pastaruoju metu įrengiant interjerą pasitelkiamos iki šiol jam nebūdingos detalės, vaizdai, nuolat ieškoma nestandartinių, intriguojančių sprendimų. Taip išradingesni interjero kūrėjai nebijantiems eksperimentuoti ir norintiems kažko išskirtinio, namuose siūlo plieninių konstrukcijų detales, pavyzdžiui: varžtus, sriegius, fitingus, iš kurių suformuojami tikri meno kūriniai, kokių pas kitus nerasime. Iš tiesų vieniems tai gali būti netikėtas sprendimas, tačiau kitiems – pats tinkamiausias. Juk tai puiki proga ne tik sukurti išskirtinį interjero ar eksterjero elementą, bet ir panaudoti likusį jungčių likutį po montavimo darbų. Be to, konstrukcijos iš plieno puikiai dera su stiklo ar medžio detalėmis.

Pasirūpinkite sandarumu ir neteks rūpintis remontu

Mes dirbame ir siekiame užtikrinti sandarių jungčių gamybą ir tiekimą savo klientams, todėl siūlome tik aukštos kokybės santechnikos produktus, kurie leis įgyvendinti pačius įvairiausius technologinius sprendimus. Profesionalios jungtys padės pasiekti geriausių eksploatacijos rezultatų ir nesukurs jokių papildomų rūpesčių dėl galimo pratekėjimo.